Wings of Destiny
Για τους νέους χρήστες:
Για να δείτε την δουλειά μας θα πρέπει να είσαστε μέλη. Για να γίνετε μέλη πατήστε register.
Όταν κάνετε νέο account πρέπει να το ενεργοποιήσετε από το μήνυμα που έρχεται στο e-mail σας αλλιώς δεν ισχύει το account σας!
Wings of Destiny
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

+5
Luna
Usako
johnangel
KouSeiya
King Syaoran
9 posters

Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Guest Tue Mar 08, 2011 3:40 pm

Έφτιαξα αυτό το ποστάκι για να πεί οποιος θέλει ποιος είναι ο χαρακτήρας που του αρέσει πιο πολυ απο όλες τις σεζόν της sailormoon.
Εμένα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι ο Μασκοφόρος ή αν προτιμάτε το αγόρι με τη μάσκα απο το dub του star. Κυρίως λόγο της ιστορίας του που είχε χάσει τους γονείς του και είχε μείνει ορφανός αλλά και λόγο της ικανότητας που είχε να εμφανίζεται πάντα την κατάληλη στιγμη και να σώζει την κατάσταση. tuxedo kamen

Guest
Guest


Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by King Syaoran Sat Mar 12, 2011 11:35 am

Εμένα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας ήταν-είναι-θα είναι η Σέιλορ Μουν. Το υπέρτατο καλό και η απόλυτη αγάπη.
Ο χαρακτήρας που θα ήθελα να σβήσω είναι η Τσιμπιούσα. Θέλει για άντρα της τον πατέρα της και προσπαθεί να τους χωρίσει για να έχει αποκλειστική σχέση με τον πατέρα της. (ανώμαλο μωρό). Φέρεται στη μάνα της σα σκουπίδι και είναι το πιο κακομαθημένο μωρό που έχω δει ποτέ. (και αν ρωτήσεις τη Ναόκο γιατί φέρεται η Τσιμπιούσα έτσι θα σου πει για πλάκα...... Σεβασμός 0) ......

****** Ο λόγος που ο Μασκοφόρος εμφανίζεται πάντα την κατάλληλη στιγμή είναι πολαπλός:
1) O ασημένιος και ο χρυσός κρύσταλος είναι 2 μισά και η Μπάνη και ο Μαμόρου μοιράζονται τον ίδιο σπόρο των άστρων (της Γης), γι'αυτό και η γη δεν έχει Σέιλορ αφού είναι η Σέιλορ Μουν. Γι'αυτό όταν το άλλο μισό του Σέιλορ κινδυνεύει τρέχει να την σώσει.

2) Το τριαντάφυλλο που έχει ο μαμόρου για να μεταμορφώνεται είναι μαγικό. Του το είχε δώσει η Μπάνη όταν γεννήθηκε ο Σίνγκο-όταν πεθαναν οι γονείς του Μαμόρου και συναντήθηθκαν για 1η φορά στο νοσοκομείο. Η Μπάνη είχε αγοράσει (μαζί με τον πατέρα της προφανώς) 1 ανθοδέσμη για να την δώσει στη μαμά της που γέννησε τον Σίνγκο. Στο διάδρομο του νοσοκομείου άκουσε 1 αγόρι να κλαίει σε 1 από τα δωμάτια και αυτός ήταν ο Μαμόρου. Γι'αυτό του έδωσε 1 από τα τριαντάφυλλα που κρατούσε σ'αυτόν. Αυτό είναι που χρησιμοποιεί ο Μαμόρου για να μεταμορφωθεί και τότε πήρε τις δυνάμεις του. *Γιατί νομίζεις ότι ο Φιόρε αναγνώρισε το Μαμόρου ενώ ήταν Μασκοφόρος ;

3) Ο Μαμόρου έβλεπε από πάντα στα όνειρά του την Πριγγίπισσα Σερένιτη να τον καλεί να ψάξει για τον ασημένιο κρύσταλο.
King Syaoran
King Syaoran
Admin
Admin

Number of posts : 1244
Age : 37
Location : Ελλάδα,Κοζάνη
Registration date : 2008-12-14

http://www.sailormoon.gr

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Guest Mon Mar 14, 2011 1:21 am

Φίλε μου θα συμφωνήσω οσο αναφορά την Τσιμπιούσα όντως συμπεριφέρεται πολύ υποτιμητικά απέναντι στη Μπάνη και αυτο πιστεύω οφείλεται στο γεγονός οτι είναι μικρή και ως ένα βαθμό αρκετά κακομαθημένη.
Τώρα οσο αναφορά τον Μαμόρου σε ευχαριστώ για το δεύτερο κομμάτι οπου αναφέρεις το γεγονός με το νοσοκομείο και μου το ξεδιαλύνεις λίγο αυτό γιατί το είχα αρκετά χρόνια απορεία οσο αναφορά τον ακριβή τρόπο συνάντησής τους εκεί.
tuxedo kamen

Guest
Guest


Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by KouSeiya Mon Mar 21, 2011 6:35 pm

Εμενα αγαπημενη μου ειναι και θα ειναι η Αμι. Ειναι πανεξυπνη, γλυκια και αυτη που οργανωνει σχεδον παντα το πως θα ενεργησουν για να νικησουν εναν αντιπαλο. sailor mercury
KouSeiya
KouSeiya
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 242
Age : 31
Registration date : 2009-01-23

https://www.youtube.com/user/FinalFantasyDream14

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by johnangel Thu Mar 31, 2011 11:34 am

Γεια και χαρά σε όλους! Εδώ είμαι και εγώ με την σειρά μου να αναφέρω τον αγαπημένο μου χαρακτήρα. Πέρα λοιπόν από την Μπάνυ -Usagi που είναι πιστεύω ο λόγος όλων όσων αγαπάμε την σειρά, η καλύτερη για μένα είναι η Minako! Είναι τόσο τρελή, τόσο ονειροπαρμένη και τόσο ίδια με την Μπάνυ! Την λατρεύω πραγματικά και γελάω μαζί της! Ειδικά στο επεισόδιο όπου σκάει που δεν της έχουν επιτεθεί ακόμα οι Θανατηφόροι και θεωρεί πως η καρδιά της δεν είναι αγνή, είναι super! (θυμίστε μου σε πιθανό ποστ για τον πιο αγαπημένο εχθρό, να αναφέρω την καταπληκτική, μοναδική και πανέξυπνη Ευγαιλία των θανατηφόρων! ^_^) Για την περίπτωση της Chibiusa θα συμφωνήσω απόλυτα. Δεν είναι δυνατόν να αφιερώσουν έναν ολόκληρο κύκλο (super S) πάνω της! έλεος...
Σε αντίθεση βέβαια με την αξιαγάπητη Chibi-Chibi! sailor venus
johnangel
johnangel
Venus Knight Guardian
Venus Knight Guardian

Number of posts : 125
Age : 39
Location : Thessaloniki
Registration date : 2009-12-30

https://www.youtube.com/user/johnnSaturn

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Usako Mon Jul 25, 2011 4:53 pm

Κι εμενα ο πιο αγαπημενος μου χαρακτηρας ολων των εποχων ειναι η Μπανυ (αν και μου αφησε ενα μικρο κομπλεξ που δεν ειμαι ξανθια Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? 253468018). Ισως επειδη ειμαι κι εγω κλαψιαρα αλλα ξεχναω σε δευτερολεπτα την κλαψα οταν με συμφερει, βαριεμαι ελεινά διαβασμα-σχολειο και επειδη κι εγω ονειρευομαι εναν πριγκιπα σαν τον Μαμορου <3

King Syaoran περιεγραψες τοσο ομορφα την σχεση τους!!! Μπραβο. Very Happy
Παντος αυτο που κανει η Τσιμπιουσα, που ειναι "ερωτευμενη" με την πατερα της ειναι κοινο σε πολλα παιδακια. Ο λογος ειναι οτι τα παιδια δεν καταλαβαινουν την εννοια του γαμου ή του ερωτα οπως οι μεγαλοι. Ετσι πολλες φορες αν τα ρωτησετε θα σας πουν οτι θελουν να παντρευτουν τον μπαμπα ή την μαμα γιατι για αυτα ο γαμος ειναι να μενεις στο ιδιο σπιτι και να τους αγαπας πολυ. Οσο για την σχεση της με την Μπανυ, νομιζω οτι το ευχαριστιουνται να κανουν δυσκολη την ζωη η μιας της αλλης. Αλλωστε για την Τσιμπιουσα η Μπανυ ειναι κατι σαν μεγαλη αδερφη και αν το σκεφτειτε ειναι λογικο. Κι εγω, αν ερχοταν η μελλοντικη μου κορη να με βρει στα 14 μου χρονια, δε θα μπορουσα να της φερθω σαν μανα κι αυτη δεν θα μπορουσε να με δει με τον ιδιο τροπο, σωστα? Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? 253468018
Usako
Usako
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 319
Age : 33
Location : Thessaloniki
Registration date : 2009-03-14

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Luna Sun Jul 31, 2011 10:52 pm

Δεν είχα ποτέ κάποιον αγαπημένο χαρακτήρα. Ακόμα και οι "κακοί" μου άρεσαν το ίδιο :P
..ή μάλλον όχι.. Είχα έναν έρωτα με τον Μαμόρου χεχε
Luna
Luna
Silver Goddess
Silver Goddess

Number of posts : 1184
Age : 38
Location : Salonica
Registration date : 2011-07-31

https://www.youtube.com/user/LunaWoD

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by marianthie Sat Nov 05, 2011 1:43 am

h sailor moon φyσικα!!!αλλα και ολοι οι χαρακτηρες ηταν ξεχωριστοι με την δικια τους προσοπικοτητα.ολλες οι φιλες της την στηριζαν παρολο που ειχε τοσα ελατωματα και τα ξεπερνουσε τουλαχχιστον εν μερη για να σωση τον πλανητη...

ενα ερωτημα μου δημιουργησε ο king syaoran αφου ο μαμορου εδωσε το τριανταφυλλο στο φιορε πως το κρατησε για να μεταμορφωνεται?? επισης για την τσιμπιουσα σημφωνω με την luna παραπανω στο επισοδιο 104 οπου η τσιμπιοσα θυμαται τί της ειπε η neo queen sereenity η Μπάνη σαν μελοντικη βασιλισσα δειχνη πολυ σοβαρη με αγαπη προς την κορη της οτι πρεπει να κανει φιλιες κ δεν τις αντιμιλια η τσιμπιουσα.

επισης της εχει φοβερη αδυναμια γιαυτο εκανε ολο το ταξιδι στο R κυκλο ολο ελεγε στην sailor moon να σωσει την μαμα της που δεν ηξερε οτι ηταν η ιδια η σαιλορ μουν, τον βασιλια δεν τον ανεφερε παρολο που δειχνει οτι τον Μαμορου τον θελει .το κανει για να τσατιζει την Μπανη επειδη ειναι παραλογα ζηλιαρα και για να εχει ενδιαφερον οπως η Μπανη τσακονεται με την Ρεη αλλα η μια δινει την ζωη της για την αλλη.Η Τσιμπιουσα δείχνει πραγματικα οτι νοιαζεται. Στο επεισοδιο 132 η τσιμπιουσα τρεχει και δεν φτανει με την Σαγιορι που φοβαται μηπως ενδιαφερθει ο μαμορου κ αφησει την Μπανη αλλα η Μπανη της λεει οτι τον εμπιστευεται. Όλος ο τσακομος ειναι αναμεσα σε 2 παιδια γιατι κ η Μπανι ειναι 14 και η Τσιμπιουσα 9.

Ο Μαμορου ειναι 18 αν και απο τον χαρακτηρα του στο ανιμε δειχνη τουλαχιστον 24 τουλαχιστον στην πρωτη σεζόν ετσι μοιαζανε, αλλα μην περιμενουμε ολα να εχουν μια λογικη απο καρτουν εχει κενα σε παρα πολλα θεματα βαση.Δωσανε στην σαιλορ μοον λιγα πραγματα. Ξερουμε ελάχιστα για την ζωη των υπολοιπον χαρακτηρων.[center]
marianthie
marianthie
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 972
Age : 36
Location : metamorphosy
Registration date : 2011-02-24

https://www.youtube.com/user/marianthie100no2?feature=guide

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by King Syaoran Sat Nov 05, 2011 10:56 am

Την 1η φορά που βρέθηκαν αυτοί οι 2 ήταν η 1η φορά που ο κρύσταλλος της γης έγινε κάτι παραπάνω από μισός. Μη ξεχνάτε ότι η Σέιλορ Μουν είναι η Σέιλορ της γης γιατί ο χρυσός και ο ασημένιος κρύσταλος είναι 2 μισά του ίδιου σπόρου του άστρου της γης.
Όταν του έδωσε το τριαντάφυλλο στο νοσοκομείο ήταν η 1η φορά που του έδειξε ως Μπάνη την αγάπη της. Μην ξεχνάτε ότι στην κλάσικ ο Μαμόρου όταν δεν έχει τις αναμνύσεις του μεταμορφώνεται μόνος του, χωρίς να κρατάει τριαντάφυλλο. Απλώς το άλλο του μισό ενεργοποίησε τη δύναμη που είχε κρυμμένη μέσα του.
Στο φεγγάρι π.χ. ο μαμόρου πετάει 1 ολοκόκκινο τριαντάφυλλο στην Μπερύλ. Μπορεί να έχει τη δύναμη των φυτών ποιός ξέρει.
Και αν το σκεφτείτε ποτέ δεννίκησε κακό με τη δύναμη των λουλουδιών. Και την Μπερύλ στο 046 και τον Φιόρε τους νίκησε με την επιθυμία του να προστατέψει τη Σέιλορ Μουν. ΝΟμίζω η Μπερύλ το λέει κι όλας αυτό.
King Syaoran
King Syaoran
Admin
Admin

Number of posts : 1244
Age : 37
Location : Ελλάδα,Κοζάνη
Registration date : 2008-12-14

http://www.sailormoon.gr

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Zetto Sat Nov 05, 2011 11:09 am

Μαμόρου! Για ευνόητους λόγους! tuxedo kamen
Zetto
Zetto
Active Member
Active Member

Number of posts : 43
Age : 30
Location : Dragon World
Registration date : 2011-11-04

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Neo-RedRanger Sat Nov 12, 2011 2:50 am

Αυτό απαντάει σητν ερώτησή σας; Very Happy

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Requestredrangerandjupi
Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Neoandmakochanbymami02d

Neo-RedRanger
Neo-RedRanger
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 950
Age : 38
Registration date : 2011-11-12

https://www.youtube.com/TheNeoRedRanger

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Queen Serenity Sun Sep 22, 2013 2:09 pm

Δεν εχω εναν συγκεκριμενο αλλα θα πω τους πιο αγαπημενους . Sailormoon-Bunny/usagi γτι μπορει να ειναι κλαψαρια (κ αυτο μ εκνευριζει) αλλα οταν χρειαζεται ειναι ΕΚΕΙΙ και δεν καταλαβαινει τιποτα . SailorMars εχω κολλημα με οτι αφορα φωτια και το κοκκινο χρωμα. Chibiusa την αγαπωω, Uranus-Neprune μ αρεσουν γτι εχουν ενα ιδιαιτερο χαρακτηρα και μ αρεσουν ετσι οπως εμφανιζονται και λατρευω και την Χοταρου

Να προσθεσω και Luna Artemis DIana λατρευαα η Diana ειδικα ειχε τοσο φαση οταν ελεγε την Μπανυ και τον Μαμορου υψηλοτατη και υψηλοτε,, ηταν η μονη που κρατσε τα προσκυματα χαχαχαχα

Queen Serenity
Active Member
Active Member

Number of posts : 49
Age : 32
Location : Athens
Registration date : 2013-09-21

Back to top Go down

Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon? Empty Re: Αγαπημένος χαρακτήρας σας στην sailor moon?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum