Wings of Destiny
Για τους νέους χρήστες:
Για να δείτε την δουλειά μας θα πρέπει να είσαστε μέλη. Για να γίνετε μέλη πατήστε register.
Όταν κάνετε νέο account πρέπει να το ενεργοποιήσετε από το μήνυμα που έρχεται στο e-mail σας αλλιώς δεν ισχύει το account σας!
Wings of Destiny
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν!

+11
Mamoru-chan
sailor_
King Syaoran
Skream
Rorouli
haruka-cheng
marianthie
kawaii Venus
Moonbright
Luna
Queen Nehelenia
15 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν! - Page 3 Empty Re: Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν!

Post by marianthie Sun Oct 06, 2013 9:46 pm

το μονο που με απογοητευει ειναι δεν εχω δει πουθενα στο official site τησ toei η στο ιαπωνικο να εχουν βαλει μηνα που θα προβληθει επισημα στην λενε οτι θα βγει καλοκαιρι η χειμωνα !!!
κανονικα πρεπει να κανουν διαφημιση οπως εκαναν κανα 2μηνο και για το μιουσικαλ ειμαστε οκτωμβρη και ακομα τιποτα...το μιουζικαλ δεν πηγε καλα ουτε απο τη καταλαβα και οι πωλησης για της φιγουρες δεν πηγα τοσο καλα παντος δεν ξεπουλησαν!εντομεταξη στο οφισιαλ σαιτ μονο χαρτι υγειας σειλορ μουν δεν μας βγαλαν ....surprise 
απο την αλλη οι momo....εχουν κανει διαφημιση σε συναλια σε μιουζικαλ ελλεος !!κανα 3μηνο εμεινε παντος αλλη καθυστερηση δεν γινετε αν δεν το δουμε φετος απλα θα το ακυρωσουν και ολο το στορυ ηταν μια φουσκα και πηγαν συμφωνα με τις πωλησεις!

_________________
Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν! - Page 3 Tumblr_n0hi4vAhXi1r46ugeo1_500
marianthie
marianthie
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 972
Age : 36
Location : metamorphosy
Registration date : 2011-02-24

https://www.youtube.com/user/marianthie100no2?feature=guide

Back to top Go down

Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν! - Page 3 Empty Re: Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν!

Post by Luna Mon Oct 07, 2013 10:10 pm

Νομίζω φταίει που τα έχουν και πανάκριβα. Δηλαδή δε βλέπουν την οικονομική κρίση που υπάρχει σε όλο τον κόσμο; Η Ναόκο στον κόσμο της...
Luna
Luna
Silver Goddess
Silver Goddess

Number of posts : 1184
Age : 38
Location : Salonica
Registration date : 2011-07-31

https://www.youtube.com/user/LunaWoD

Back to top Go down

Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν! - Page 3 Empty Re: Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν!

Post by marianthie Tue Oct 08, 2013 4:00 pm

KalA an deis poso kamoun tou one piece tha mineis.
Giautous einaifthnA.40euro htan h sailor moon oi alles sailor exoun 3euro parapano. den tous niazh oi oikonomikes dunatptites oi kriseis oikonomias.
genika bghkan se xamhlh timh se times figuras! rixe mia matia se alles figures k, tha katalanhs.

_________________
Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν! - Page 3 Tumblr_n0hi4vAhXi1r46ugeo1_500
marianthie
marianthie
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 972
Age : 36
Location : metamorphosy
Registration date : 2011-02-24

https://www.youtube.com/user/marianthie100no2?feature=guide

Back to top Go down

Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν! - Page 3 Empty Re: Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν!

Post by vanakita Fri Nov 22, 2013 10:41 pm

Επιτελους το είδα, είχα τεχνικά προβλήματα με τον υπολογιστή μου για ένα μήνα X_X

Λοιπόν:
1) Μπορώ να πω άνετα οτι μου άρεσε πιο πολύ από τα παλιότερα μιούζικαλ, κυρίως διότι εκτός απο το moonlight legend στο τέλος, δεν ακούσαμε κλασσικά τραγούδια του ανιμε ή και των προηγουμένων (πχ La moon), αλλα μόνο καινούργια. Η ιστορία ήταν ωραία, τα στοιχεία του manga τέλεια συνδεδεμένα, για μια φορά είδαμε και το ιερό σπαθι από το manga στα μιούζικαλ Smile
2) Δεν με πείραξε που οι MomoClo συμμετείχαν, και δεν καταλαβαίνω τι έχετε πάθει όλοι με αυτές και τις μισείτε. Ένα σωρο girlbands στην ιαπωνία έχουν παρόμοιο concept και χειρότερες φωνές. Απλά τυχαίνει (συμφωνα με surveys) να είναι επι 2013 το δημοφιλέστερο girlband στην Ιαπωνία. Ασε που έχει ήδη ειπωθεί το "Momoiro Clover Z's songs are intentionally ridiculous "hyperactive J-pop numbers".". Το μόνο που έχω να πω είναι, μην κρίνετε πριν ακούσετε τα τραγούδια του νέου ανιμε.
3) Το οτι το καστ είναι όλο γυναικες μάλλον είναι ένας φόρος τιμής στο Takarazuka Revue, ένα είδος θεάτρου όπου όλο το καστ είναι γυναίκες, ακόμη και σε αντρικούς ρόλους. H Takeuchi είναι fan του είδους(ας μην ξεχνάμε οτι οι σημειώσεις για τη Χαρούκα στο infinity artbook λένε οτι κάνει αντρικούς ρόλους σε θεατρικές παραστάσεις τέτοιο είδους), όπως και κάπιοες απο τις ηθοποιούς που παιζουν παλιότερα έπαιζαν σε τέτοιες παραστάσεις
4) Οι στολές μου φανηκαν λίγο πρόχειρες, έκαναν λάθος τα γάντια και τις βούτηξαν στο γκλίτερ. Παρόλ' αυτά μου άρεσαν πάρα πολύ οι περούκες, φαίνονταν οτι ήταν πολύ καλής ποιότητας σε αντίθεση με την "πλαστικούρα" των παλιών.
5) Οι νέες ηθοποιοί έδωσαν ένα φρέσκο αέρα, και μου άρεσε που νέα κορίτσια κάτω των 20 έπαιξαν τις guardian senshi. Επίσης, κάπου διάβασα οτι σε μια παράσταση ήταν στο κοινό οι ηθοποιοί που παίξαν την Usagi και την Minako στο PGSM. Αν υπολογίσουμε οτι το PGSM έπαιξε στην ιαπωνική τηλεόραση πριν απο 10 χρόνια, λογικά αυτές οι κοπέλες μεγάλωσαν βλέποντας το PGSM όπως εμείς μεγαλώσαμε βλέποντας το anime.
vanakita
vanakita
Moonlight Knight
Moonlight Knight

Number of posts : 114
Age : 34
Location : PcHarddrive
Registration date : 2012-11-19

Back to top Go down

Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν! - Page 3 Empty Re: Τα Μιούζικαλ επιστρέφουν!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum