Wings of Destiny
Για τους νέους χρήστες:
Για να δείτε την δουλειά μας θα πρέπει να είσαστε μέλη. Για να γίνετε μέλη πατήστε register.
Όταν κάνετε νέο account πρέπει να το ενεργοποιήσετε από το μήνυμα που έρχεται στο e-mail σας αλλιώς δεν ισχύει το account σας!
Wings of Destiny
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας.

4 posters

Go down

Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας. Empty Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας.

Post by King Syaoran Fri Dec 31, 2010 12:19 am

Μάλλον δεν σας ενημέρωσαν σωστά παιδιά.
1) Η Σέιλορ Μουν ήταν πάντα anime και όχι hentai. Προσδιόρισε την λέξη γυμνό. Το να φοράει 1 γυναίκα κολλάν και εφαρμοστή μπλούζα δε σημαίνει ότι είναι γυμνή. Αλλιώς όλες οι Ελληνίδες θα κυκλοφορούσαν με μαντίλι στο κεφάλι.

2) Επίσης άλλο πράγμα είναι το σχέδιο και άλλο πράγμα είναι οι λεπτομέρειες σε επίμαχα σημεία του σώματος. Στη Σέιλορ Μουν ποτέ δεν έδειξαν ρώγες, κόλπους ή σχισμές από κώλους οπότε ασ μην τα μπερδεύουμε αυτά ακόμα και όταν μεταμορφώνονται που είναι σα να φοράνε ρούχα.

3) Για να τελειώνουμε με αυτή την καραμέλα που έχει βάλει ο κάθε άσχετος στο youtube. Το επεισόδιο 200 της Σέιλορ Μουν παίχτηκε στις 9 το πρωί το 1998 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΒΡΑΔΥ.
Το θυμάμαι σα χτες γιατί βάφαμε το σπίτι και αναγκάστηκα να πάω το βίντεο στον πάνω όροφο στη γιαγιά μου. Επίσης στο βίντεο που παραθέτω επειδή τυχαίνει να έχω γράψει το επεισόδιο βλέπετε καθαρά διαφήμιση χελωνονιντζάκια μέσα στη Σέιλορ Μουν. Ξέρετε πολλές τσόντες που βάζουν στις 12 το βράδυ να έχουν διαφήμιση Χελωνονιντζάκια ενδιάμεσα? :S Είναι γελοίο.



4)
Quote:
Originally Posted by Vegetasmate View Post
αααααααχ αναμνησεις!!!! και εγω οντας μικρη και αθωα στο δημοτικο εβλεπα σαιλορ μουν!!!
Ουτε κ εγω ειχα καταφερει να δω ολες τις σεζον..νομιζο οτι εχασα την προτελευταια....τεταρτη ηταν? Παντως την τελευταια την ειδα....ωραιο σεναριο ειχε...αλλα γαι αλλη μια φορα φανηκε (και ειδικαι στο τελευταιο τελευταιο επεισοδιο) ποσο μα ποσο αχρηστη ειναι η Ουσαγκι!!!!!

καλα η δε επικη ατακα στα ελληνικα (στο τελευταιο αν δεν κανω λαθος επισοδιο) που λεει η Ουσαγκι...: "Το φως......ηρθε..." με εκανε να κυλιεμαι στο πατωμα απο τα γελια!!!!

(μηπως ειμαι κακια??)
4) Μάλλον δεν έπιασες το νόημα γι'αυτό γελάς. Οι Ιάπωνες έχουν πολύ διαφορετική φιλοσοφία από εμάς. Γι'αυτούς το Φως (Ιαπωνία η χώρα του φωτός), τα φτερά και ο αέρας αποτελούν πολύ σημαντικά κομμάτια της φιλοσοφίας τους. Ειδικότερα στη Σέιλορ Μουν η Usagi θεωρείται το πνεύμα του καλού. Το καλό το ξεχωρίζεις από το Φως. Για παράδειγμα "γελείος παραλληλισμός αλλά κατανοητός εφόσον είμαι Χριστιανοί" σε όλες τις Εκκλησίες οι Αγίοι ο Χριστός και η Παναγία παρουσιάζονται μέσα σε μετάλεια και φως για να δηλώσουν τη μεγαλοπρέπειά τους και ότι είναι το απόλυτο καλό Είδες που δε διαφέρουμε τοσο? Απλά κανείς ποτέ δε το ψάχνει αρκετά
Quote:
Originally Posted by mjj View Post
παίδες αν και αγόρι εμένα μου αρέσει η sailor moon.πάντα θα μου αρέσει για τις αστείς σκηνές, για τις μάχες που είχε,για τα ost,για τους θανάτους και τα ωραία κορίτσια και μην ξεχάσω τις δυο αγαπημένες μου λεσβίες haruka&michiru και το γαμάτο τελευταίο επεισόδιο οπου η sailor moon ήταν γυμνή
5) H Usagi είναι επίτηδες γυμνή γιατί θέλει να δείξει ότι είναι το απόλυτο καλό. Αγνή και απόλυτο φως.Δεν έχει λόγο να ντρέπεται (να φανταστείς η Γκαλάξια την είχε να κάνει να αισθάνεται ότι είναι άχρηστη γιαυτό πέθαναν όλοι όσοι ήξερε) Ενώ πέθανα όλοι για να την προστατέψουν γιατί πίστευαν σε αυτή και δεν τους διέψευσε. Γιαυτό δεν είχε ανάγκη από το "φαίνεσθαι" εντυπωσιακά ρούχα που φορούσε τότε- ούτε από οτιδήποτε αλλό. Μόνο τον εαυτό της είχε και πίστευε σε κάθε τι που ήταν καλό.
Και όσο για το γυμνό δε φταίει η ΤΟΕΙ. Φταίει η Τρελή η δημιουργός που ήθελε να πουλήσει manga περιοδικά. Αν έχεις προσέξει στο άνιμ η Ουρανός δεν φιλάει την Ουσάγκι στο στόμα και προσπαθεί διακριτικά απλά να τα αναφέρει αυτά που η τρελή δημιουργός κοπάνησε για να πουλήσει φυλλάδια. Και οι Σταρλάιτς στο άνιμ είναι άντρες που γίνονται Σέιλορς γυναίκες μόνο και μόνο επειδή οι Σέιλορς είναι μόνο γυναίκες (σε αντίθεση με το μάνγκα που είναι γυναίκες και μένουν γυναίκες).
Π.Χ. ο Μαμόρου ο πολεμιστής της Γης επειδή είναι άντρας είναι Guardian (Προστάτης) και όχι ΣΈιλορ.
Και επίσης οι Χαρούκα και Μιτσίρου δεν υιοθέτησαν τη Χοτάρου. Όπως παρατηρείτε στο άνιμ την πήραν από τον πατέρα της για να βοηθήσει τη Σέιλορ Μουν!!

Και τέλος και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ. Ο βασικός λόγος που η Σέιλορ Μουν ήταν αδέξια και ποτέ δεν πολεμούσε σωστά ήταν επειδή ήταν αθώα και επειδή έπρεπε να ανακαλύψει τον δικό της τρόπο να πολεμάει. ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝgA έμαθε να βρίσκει το καλό στον κάθε άνθρωπο αντί να προσπαθεί να τον σκοτώσει γι'αυτό και αργούσε τόσο πάντα να πολεμήσει.
ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗς την Βασίλισσα Σερένιτη που χρησιμοποιούσε την καταστροφική δύναμη του Ασημένου κρύσταλλου η Σέιλορ Μουν έμαθε να χρησιμοποιεί την θεραπευτική του δύναμη. Αυτή είναι και η διαφορά της με την Σέιλορ Κόσμος του μάνγκα και γι'αυτό η Σέιλορ Μουν Ετέρναλ είναι ανώτερη από την Σέιλορ Κόσμος ενώ είναι το ίδιο άτομο ( η Supers Sailor Moon δεν έγινε ποτέ eternal. Έγινε Κόσμος και κατέστρεψε τον κόσμο. Γι'αυτό γύρισε πίσω στο χρόνο με τη μορφή της ChibiChibi για να βοηθήσει τον εαυτό της να μην κάνει τα ίδια λάθη που έκανε αυτή.
King Syaoran
King Syaoran
Admin
Admin

Number of posts : 1244
Age : 37
Location : Ελλάδα,Κοζάνη
Registration date : 2008-12-14

http://www.sailormoon.gr

Back to top Go down

Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας. Empty Re: Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας.

Post by Usako Sat Jan 29, 2011 4:42 am

πραγματικα πολυ ομορφο ¨και ενδιαφερον ποστ King Syaoran. Μαρεσε ιδιαιτερα που τονισες τις διαφορες απο το manga μιας και δεν ετυχε να διαβασω. Very Happy
Ειλικρινα ομως δεν καταλαβα γιατι ολο το θεμα με το φως μπορει να φαινεται αστειο σε καποιους. :S ειμαι σιγουρη πως κανενα παιδακι δε θα γελουσε με κατι τετοιο. Το θεωρω πολυ αληθινο και ομορφο, αλλα γουστα ειναι αυτα...
Usako
Usako
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 319
Age : 33
Location : Thessaloniki
Registration date : 2009-03-14

Back to top Go down

Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας. Empty Re: Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας.

Post by marianthie Tue Nov 15, 2011 11:18 pm

eleos to eida kai auto !!! surprise
marianthie
marianthie
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 972
Age : 36
Location : metamorphosy
Registration date : 2011-02-24

https://www.youtube.com/user/marianthie100no2?feature=guide

Back to top Go down

Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας. Empty Re: Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας.

Post by makotosan Tue Nov 15, 2011 11:45 pm

Πιοες είναι οι βασικές διαφορές manga-anime sailor moon διότι δεν έχει τύχει να το διαβάσω.?
makotosan
makotosan
Royal Guard
Royal Guard

Number of posts : 237
Age : 27
Registration date : 2010-07-04

https://www.youtube.com/user/TheJohndracula?feature=mhee

Back to top Go down

Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας. Empty Re: Sailor Moon 1 ποστ μου στο anime.gr που αξίζει να μοιραστώ μαζί σας.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum